Wróc do strony głównej

Narew – rzeka ukrytych miejsc


Narew – rzeka ukrytych miejsc – to tytuł naszego nowego projektu

Umowa na finansowanie projektu została podpisana z Podlaski Instytut Kultury.

Koncepcja projektu powstała w oparciu o mapę, zawierającą lokalne nazwy miejsc położonych w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego.

Projekt będziemy realizowań przy współpracy z M-GCKiS w Choroszczy.

Celem projektu jest odkrywane historii i etymologii nazw miejsc położonych w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, którzy pamiętają opowieści i okoliczności ich powstania.

Pod okiem profesjonalistów, uczestnicy projektu zapoznają się z zasadami tworzenia archiwum historii mówionej, poznają zasady przeprowadzania wywiadów oraz spróbują w sposób twórczy, symboliczny, sentymentalny i wyjątkowy oddać charakter poznanych miejsc, ich nazw i historii. Głównym celem spotkań będzie refleksja w kontekście znaczeń słów, jakie niosą miejsca symboliczne w lokalnej przestrzeni, zaangażowanie własnej wrażliwości i wyobraźni, rozwój postawy twórczej.

Efekty działań poznamy pod koniec września, podczas „Spotkania w altanie” w Narwiańskim Parku Narodowym.

Konkurs na współrealizację inicjatyw lokalnych „PRZYSTAŃ lokalnie”, współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje. Edycja 2022” oraz środków Województwo Podlaskie.

fot. PIK
fot. PIK
fot. PIK
Opublikowano w news